صدای پای کاروانی عظیم به گوش می رسد. چیزی مثل آهن ربا مردم را به یک مسیر باشکوه جذب می کند. مسیری که قدم ها در آن نه درد را احساس میکنند و نه خستگی. مسیری روشن تر از نور خورشید. مسیری که در آن همه عزم خود را جزم کرده اند تا به نقطه […]

صدای پای کاروانی عظیم به گوش می رسد. چیزی مثل آهن ربا مردم را به یک مسیر باشکوه جذب می کند.
مسیری که قدم ها در آن نه درد را احساس میکنند و نه خستگی.
مسیری روشن تر از نور خورشید. مسیری که در آن همه عزم خود را جزم کرده اند تا به نقطه ایی برسند. نقطه ای سرخ که روز به روز سرخی آن عالم گیر تر میشود.
آن نقطه کجاست که این چنین دلهای شیدا را به سوی خود می کشاند؟
آن گنبد طلایی ازآن کیست که حکم آهن ربا دارد؟
نه!
آهن ربا نیست ، دلرباست. دلی نمانده که برایش بی قراری نکند.
برای رسیدن به آن ، زمان و مکان ، دوری و نزدیکی ، نژاد و سن رنگ باخته ، همه می روند با علمی بر افراشته به نام شهید کربلا…
السلام و علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

صدای پای کاروان اربعین است.
در مسیر پیاده روی اربعین عشق است که حرف اول را می زند. یکی با دلی زار و پایی خسته می کوبد تا به معشوق برسد، یکی هم مسیر را آب و جارو می کند، طعام می پزد، سقا می شود تا خادم شود و میزبان، میزبان زائر امام حسین علیه السلام…
هرکسی می کوشد در حد توانش عشق و ارادتش را به مولا نشان دهد. پیر و جوان نمی شناسد، ایرانی و غیر ایرانی هم نمی شناسد.
حتی از دل روستاها و شهر های کوچک هم افرادی می آیند تا در این مسیر خادم باشند .
امسال از گراش هم خادمانی رفته اند تا موکب دار ارباب شوند.
موکب شباب المحسن اولین موکبی است از گراش که پا در این مسیر عاشقی گذاشت.
محمد اسدی مدیر این موکب می گوید: ۴ سال است که در مسیر نجف به کربلا در عمود ۴۰۶ علم خدمت به ارباب را برافراشته ایم و در سه وعده ی صبحانه، ناهار و شام از زائرین پذیرایی میکنیم .
۴۵نفر از گراشی ها نیز برای سال چهارم در موکب آیت الله تبریزی خدمت رسانی می کنند. این موکب هم که در اصل مربوط به شهر قم است، در مسیر نجف به کربلا و در عمود ۲۹۹ فعالیت می کند.

اما همیشه اولین تجربه حس و حال دیگری دارد.
موکب هیات قمر بنی هاشم علیه السلام از مسجد صاحب الزمان (عج) گراش ، امسال برای اولین بار در مرز شلمچه برپا میشود.
حاج علی دیباچی یکی از اعضای هیات امنای این موکب است. او از حس و حال خودش می گوید.
از اولین تجربه ایی که مولا قسمتش کرده: در گذشته علمای بزرگ خاک پای زائران و عزادارن حسینی را توتیای چشم خود می کردند. ما نیز با تاسی به آن بزرگان، با امکاناتی اندک موکبی برپا خواهیم کرد تا توفیق خدمت به زائران نصیب مان شود.
وی افزود: برپایی موکب کمترین کاریست که ما می توانیم برای خدمت رسانی به زائران انجام دهیم و یقین داریم که خدمت به آنان اجر و پاداش زیادی دارد.

همچنین از همراهانش در این سفر می گوید: در این موکب حدود ۱۵ نفر گراشی توفیق خدمت رسانی پیدا کرده اند و چون این موکب در مرز شلمچه بر پا شده ، زوار می توانند موقع عبور از مرز ایران و عراق چه در وقت رفتن به کربلا و یا زمان بازگشت از خدمات موکب قمر بنی هاشم (ع) گراش بهره مند شوند‌.
دیباچی توسعه و گسترش این موکب را در گرو کمک های مردمی می داند و می گوید: امسال قرار است تنها در دو وعده ی صبحانه و عصرانه در خدمت زائران باشیم، اما اگر خداوند توفیق دهد و کمک های مردمی نیز ادامه داشته باشد امکان توسعه و افزایش خدمات به زائرین در سالهای آینده وجود دارد.