منبع : گراش نیوز

همسر و پدر دو شهید حادثه هواپیمای اوکراینی: موضوع سقوط پیگیری شود

حادثه هواپیمای اوکراینی

شیراز-ایرنا- عباس سعادت اهل گراش فارس که همسرش شکوفه چوپان‌نژاد و دخترانش سارا و صبا سعادت در سقوط هواپیمای پرواز ۷۵۲ به مقصد اوکراین شهید شدند، ضمن دعوت مردم ایران به صبر، خواستار پیگیری موضوع سقوط از مسیر قانونی شد.

شیراز-ایرنا- عباس سعادت اهل گراش فارس که همسرش شکوفه چوپان‌نژاد و دخترانش سارا و صبا سعادت در سقوط هواپیمای پرواز ۷۵۲ به مقصد اوکراین شهید شدند، ضمن دعوت مردم ایران به صبر، خواستار پیگیری موضوع سقوط از مسیر قانونی شد.

سارا و صبا سعادت به همراه مادرشان شکوفه چوپان‌نژاد از مسافران پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین بودند که در روزهای اخیر دچار سانحه شدند و تمام ۱۷۶ مسافر و خدمه این پرواز جان باختند.
سارا و صبا تنها حاصل زندگی مشترک خانم چوپان‌نژاد و آقای سعادت بودند که در پرواز شماره ۷۵۲ به مقصد اوکراین سه نفر از اعضاء این خانواده ۴ نفره جان باختند.
عباس سعادت را که می توان تنها عضو باقی مانده این خانواده دانست چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از تمام مردم ایران بابت همدردی‌ها و ارسال پیام‌هایشان قدردانی می کنم و از این بابت سپاسگزارم؛ امیدوارم دیگر شاهد چنین رخدادهایی در هیچ کجای دنیا نباشیم و آخرین مرتبه‌ای نیز باشد که یک ایرانی در اینگونه اتفاقات جان خود را از دست می‌دهد.
وی با بیان اینکه پنجشنبه هفته گذشته آزمایش های دی-ان-ای برای تشخیص هویت فرزندان و همسرش انجام شده گفت: (امروز) چهارشنبه قرار است که پیکر خانواده ام را تحویل بگیرم.
پدر شهیدان سارا و صبا سعادت و همسر شهید شکوفه چوپان نژاد اظهار داشت: این رخداد بسیار تلخ بود و امیدوارم برای هیچ انسان دیگری رخ ندهد اما روند رسیدگی به آن باید از مجاری قانونی انجام شود.
سعادت در پاسخ به سوالی در خصوص تعیین محل دفن دختران و همسر خود گفت: همسر من اهل نجف آباد استان اصفهان است و من و دخترانم اهل شهرستان گراش استان فارس هستیم و هنوز به طور دقیق مشخص نیست نهایتا کدام یک از این دو محل انتخاب شود و باید در این زمینه با مادر همسرم و مادر خودم که هر دو در دوران کهنسالی قرار دارند نیز مشورت کنم.
سعادت گفت: مادر همسرم در دوران کهنسالی قرار دارد و امید دارد که فرزندش در شهری که ساکن است دفن شود و من نیز یک پدر هستم که دوست دارم فرزندان و همسرم در زادگاه خودم دفن شوند و به همین دلیل هنوز تصمیم قطعی را در این خصوص نگرفته ایم.
وی بیان کرد: مادرم در دوران کهنسالی قرار دارد و دخترانم برای دیدن او که عزیز خطابش می کردند مدتی پیش به ایران آمدند که این حادثه ناگوار در مسیر بازگشت آنها رخ داد.
پدر و همسر این شهدا افزود: همسرم پزشک متخصص زنان و زایمان بود که برای آزمون ورود به مرحله فوق تخصص قصد سفر به کانادا داشت که در این حادثه جان باخت و یکی از دخترانم امسال تحصیل در رشته پزشکی را در آمریکا آغاز کرده بود. دختر دیگرم نیز برای اولین بار در تاریخ کانادا موفق به کسب ورودی پزشکی طی سه سال تحصیل شده و مقرر بود که طی چند ماه آینده تحصیل در رشته پزشکی را در کانادا آغاز کند اما این اتفاق افتاد.
 هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه هجدهم دی‌ماه ۹۸ تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.
بنا بر اطلاعات موجود، حدیث حیات داوودی، غنیمت اژدری، محمد الیاسی و سارا و صبا سعادت جانباختگان این حادثه از اهالی یا ساکنان استان فارس بودند.
صبح شنبه (بیست و یکم دی‌ماه ۹۸)،‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده، اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته، برخورد قانونی انجام شود.
در ادامه نیز رییس جمهوری، ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببان این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.
همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح در باره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مامور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات