امام جمعه گراش: نماز عید سعید فطر در فضای باز حسینیه اعظم گراش اقامه می شود

امام جمعه گراش: نماز عید سعید فطر در فضای باز حسینیه اعظم گراش اقامه می شود

شامگاه امروز چهارشنبه نخستین جلسه ستاد نماز جمعه گراش با حضور حجت الاسلام بخشایش پور، امام جمعه، قاسم فرسوده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، اکبر باقرزاده رئیس شورای شهر گراش، سرگرد پاسدار مجتبی دهقان فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان و رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه گراش برگزار شد.

شامگاه امروز چهارشنبه نخستین جلسه ستاد نماز جمعه گراش با حضور حجت الاسلام بخشایش پور، امام جمعه، قاسم فرسوده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، اکبر باقرزاده رئیس شورای شهر گراش، سرگرد پاسدار مجتبی دهقان فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان و رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه گراش برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری گراش نیوز: در این جلسه که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد نخست سیدعباس جهانبانی رئیس ستاد نماز جمعه گراش طی سخنانی پیرامون روز جهانی قدس مطالبی بیان داشت و گفت هرچند امسال به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا قادر به حضور گسترده در راهپیمایی این یوم الله نیستیم لیکن این روز را گرامی می داریم. وی به سالروز آزادی خرمشهر در سوم خرداد نیز اشارت و با تبریک این روز بزرگ به حماسه سازان دفاع مقدس اضافه کرد: رزمندگان، بسیجیان و سپاهیان دلاور هشت سال دفاع مقدس در چنین روزی آنگونه فتحی عظیم آفریدند که امام راحل فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی با اعلام اینکه ستاد مقابله با کرونای شهرستان گراش با برگزاری آیین نماز عید سعید فطر در فضاهای باز مساجد و تکایا موافقت کرده است از اقامه ی نماز عید سعید فطر به امامت امام جمعه این شهرستان و در فضای باز حسینیه اعظم خبر داد.

آنگاه حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد باقر بخشایش پور امام جمعه گراش ضمن تقدیر از اعضای ستاد نماز جمعه و قدردانی از فرماندهی ناحیه بسیج در جهت محل برگزاری جلسه با رعایت اصول بهداشتی با اهمیت عید سعید فطر اشاره نمود و اظهار کرد: عید سعید فطر روز تایید مزد روزه داران است. وی ابراز امیدواری نمود با تبعیت از مقام عظمای ولایت در رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران کلام مبارک رهبری را در روز جهانی قدس با گوش دل بشنویم. امام جمعه گراش ضمن اعلام برگزاری عید سعید فطر در ساعت 7 صبح روز عیداز شهروندان خواست جهت حضور در مراسم نماز عید کلیه ی موازین بهداشتی اعم از رعایت فاصله اجتماعی و همراه داشتن مهر و سجاده شخصی در این مراسم معنوی حضور یابند.

پس از آن فرمانده ناحیه بسیج مقاومت سپاه شهرستان با برشمردن فیوضات ماهای رجب، شعبان و رمضان و بخصوص لیالی قدر گفت: ایام الله هایی که در سال های قمری وجود دارد و همچنین مراسمات ملی و مذهبی همگی دارای شان تاریخی می باشند که در راس آنها عاشورا و تاسوعا قرار داردکه نقطه عطف تاریخی است و راهگشای آزادی بشریت. سرگرد دهقان در پایان ابراز امیدواری کرد با تعطیلی نماز های جمعه و جماعات مومنین و مومنات از فیض آن در منازل برخوردار شوند.

ختم مراسم به اقامه ی نماز مغرب و عشا به امامت امام جمعه گراش و سپس صرف افطاری تخصیص یافت.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات